DOBRY DZIEŃ

Home / Piękny jest świat / DOBRY DZIEŃ

DOBRY DZIEŃ

Napisane przez
kategoria Piękny jest świat

Niebo pocięte samolotami. Codziennie rano podchodzę do dużego okna w jadalni i sprawdzam co na dziś przygotował nam dzień. Otwieram je niespiesznie i czuję jak przytula mnie powiew chłodnego powietrza. W myślach już mam wybrane ubranie dla Borysa. Kolejna smuga na niebie. Magnolie przed domem opadły z liści już całkiem prawie, cztery brzozy jeszcze kołyszą na sobie oznaki zieleni, ale to chwila. I stać nagie będą jak co roku. Spada liść. Unoszę lekko lewą rękę, chcę sprawdzić czas. Jeszcze nie założyłam zegarka. W połowie drogi do małej sypialni uświadamiam sobie, że dzisiaj wcale go nie założę. Jest sobota.

Spada liść. Od progu skradam się na palcach, żeby mu nie zabrać tych cennych, ostatnich minut snu. Może właśnie zdobywa Mount Everest, albo okrąża Ziemię. Może pilotuje samolot, albo surfuje po falach Pacyfiku na Hawajach. Albo je najpyszniejsze lody na świecie z najpiękniejszą dziewczyną na świecie! To po co Go budzić, może zdąży jeszcze przed otwierającą się powieką skraść jej pocałunek.

W policzek.

Spada liść. Mama, pić! Słyszę delikatny dziecięcy głos. Zabieram misiowi butelkę z pluszowej łapki, żeby napełnioną oddać synkowi. Nawet nie otwiera oczu, upija kilka łyków i odwraca się do ściany. Poprawiam kołdrę na małych ramionach, śpij jeszcze Synku.

Spada liść, chyba ostatni. Wchodzę do kuchni i od progu już wiem, że muszę kupić nowe kwiaty, te co stoją od kilku dni w wazonie zdaje się właśnie odchodzą z latem… Jesień przyszła. Nowy dzień przyniosła i nadzieję. Może dzisiaj Go dogonię, może dzisiaj te małe nóżki pobiegną trochę wolniej, a ja upoluję wyśniony kadr. Żeby zatrzymać jego uśmiech i ten błysk w oku. I nim zdążę pomyśleć coś jeszcze, nim ekspres poczęstuje mnie świeżo zaparzoną kawą, z zamyślenia wyrywa mnie wesołe Mama, oć! Oć mama! To będzie dobry dzień, Borys wstał.

SAMSUNG CSC
Ostatnio na blogu

Napisz komentarz

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC