BEZPOWROTNIE

Home / Piękny jest świat / BEZPOWROTNIE

BEZPOWROTNIE

Napisane przez
kategoria Piękny jest świat

Delikatnie otulają mi twarz. Czuję na polikach ostatnie promienie słońca w tym dniu. Lekki wiatr, co właśnie przyniósł jesień, tańczy z tymi promieniami jakby w bitwie o kawałek miejsca. I tak otulają mi twarz. Nie chcę, ale otwieram oczy. Śmiech dochodzący z głębi ogrodu, kryje scenę ciekawszą i więcej wartą niż ta krótka chwila spokoju, bo wiem, że ona zaraz ustanie, minie bezpowrotnie jak wszystkie inne podczas tych ponad ośmiuset. Na wagę złota, dni. 828 dni w pogoni za Borysem. Przepadły gdzieś, niektórych nie pamiętam. Na pewno były intensywne, czuję to do teraz. Ciepłe, zimne, letnie i zimowe. Szybkie, zwariowane, wesołe, czasami smutne i w zamyśleniu. Przeciekły mi przez palce.

Mój synek ma już ponad dwa lata. Dostałam go w prezencie od odchodzącej wiosny. Tamten ciepły czerwcowy poranek pamiętam jak przez mgłę. Każdy kolejny w rocznicę będziemy świętować tak, żeby był niezapomniany.

Wstaję z leżaka i idę w jego stronę. Obserwuję scenę jak z obrazka, widziałam ich już setki. Borys, tata Borysa, piłka, bieg. Idę niemalże bezszelestnie… nie chce ich spłoszyć… W ręce mam aparat, nigdy nie wiem kiedy znowu stanie się świadkiem czegoś co warto uwiecznić. Zauważa mnie. Widzę ten błysk w oku… serwuje mi spojrzenie numer 5 i już wiem, że muszę się przygotować do gonitwy. Pewnie się zastanawia, po co mi te miliony zdjęć. Kiedyś, jak dorośnie, zrozumie. Zdążę zrobić jedno albo dwa i już jest w biegu. Ucieka mi jak zawsze i śmieje się przy tym rozbawiony do granic możliwości. Zatacza ósemki między drzewami, wiedząc doskonale, że w końcu wpadnie w kadr. Rzadko pozuje. I dobrze, bo wiem przynajmniej, że zbieram niczym niezafałszowane momenty. Takie jakie są, szybkie, radosne, pełne śmiechu i energii.

I nagle ten śmiech ustaje. Ogród pociemniał, a słońce ogrzewa już tylko jego skrawek w najdalszym punkcie. Na jeszcze odkrytych ramionach czuję chłód. Osiemset dwudziesty ósmy mija. Bezpowrotnie.

SAMSUNG CSC
Ostatnio na blogu

Napisz komentarz

foto-5SAMSUNG CSC